«Якби миколаївці бачили його роботи скрізь – ми всі ставали б кращими. Місто ставало б кращим», - в бібліотечній «Артгалереї на Потьомкінській» відкрилась виставка Леоніда Ященка «Місто моїх снів».
Возможно, это изображение (2 человека, люди сидят, люди стоят и в помещении)
Перехрестя вулиць, затишне світло нічних вікон та ліхтарів - чи то літо, чи осінь, зима, а може й весна, ти йдеш і милуєшся містом, в якому живеш чи мрієш поки що тільки жити. «Місто моїх снів» – таку назву має виставка Леоніда Ященка, яка відкрилася у бібліотечній «Артгалереї на Потьомкінській» 15 грудня.
Возможно, это художественное изображение (1 человек)Возможно, это художественное изображениеВозможно, это художественное изображение (дерево и на открытом воздухе)
Експозиція складається із 17 робіт. Вони були написані у різні роки. У кожній із них Миколаїв постає перед глядачем одночасно реалістично та фантастично. Леонід Ященко навмисно уникає копіювання міських краєвидів. Все побачене художник намагається творчо переосмислити, при цьому дає волю фантазії. У його картинах кожен знайде щось своє, від чого щемить серце і ностальгуєш. Художник ніби запрошує на екскурсію з одного боку знайомими та водночас маловідомими куточками Миколаєва. Затишні дворики з трохи відкритими ажурними воротами, старими, скриплячими під ногами сходами занурюють у спогади та роздуми. Храмів купола у поєднанні з сучасними багатоповерхівками центру міста й автомобілями, що поспішають кудись, задумливі та романтичні городяни, які прогулюються під гуркіт трамваїв, засипані снігом або прикрашені цвітінням дерев вулиці – тут все близьке та рідне.
Возможно, это художественное изображение (1 человек, стоит и в помещении)Возможно, это художественное изображение
«Я думаю, що якби роботи Леоніда Ященка були не тільки в нашій бібліотеці, якби миколаївці могли бачити його роботи скрізь – ми всі ставали б кращими. І наше місто ставало б кращим», - підкреслила під час відкриття виставки директор Центральної міської бібліотеки ім. М Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
Живопис у житті Леоніда Ященка з`явився п`ятнадцять років тому. Протягом цього часу художником було написано сотні картин, проведено багато персональних виставок. Леонід Ященко член національної спілки художників України, улюбленець миколаївських поціновувачів мистецтва.
 
Павло Москальов