Перший заступник прокурора прокуратури Миколаївської області Денис Фальченко звинуватив директора КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Світлану Федорову у незаконному розтраті 118 тисяч гривень із резервного фонду обласного бюджету.

Про це йдеться у документі, який є у розпорядженні «Злочинності.НІ».

Документ від Фальченка адресовано начальнику управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Максиму Безносенку. У ньому йдеться про те, що раніше інфекційка провела закупівлю двох апаратів штучної вентиляції легень без процедури тендеру, оскільки ці товари відносяться до екстреної необхідності. Лікарня уклала договір від 19 березня 2020 року з фірмою ТОВ «Торгівельно-промислова палата «НЗ.Техно» на 1 мільйон 814 тисяч та виплатила податок на додаткову вартість у розмірі 118 тисяч 672 гривень. При цьому, згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямовані на запобігання виникненню та розповсюдженню COVID» ліки та обладнання, які необхідні для лікування коронавірусу, звільняється від оподаткування податком на додаткову вартість операції зі везіння на митну територію України.

Апарат штучної вентиляції легень належить до переліку цих продуктів.

«Таким чином, КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Миколаївської обласної ради безпідставно заплатив ТОВ «Торгівельно-промислова компанія «НЗ.Техно» податку на додаткову вартість у сумі 118 тисяч 672 гривні», - йдеться у документі.

Фальченко зазначає, що КНП є закладом охорони здоров'я, таким чином управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА як уповноважений державою орган контролює діяльність «інфекційки», у тому числі, ефективне витрачання коштів. У зв'язку з цим перший заступник прокурора цікавиться у Безносенка, які він вжив заходів для усунення порушень, зокрема, чи звернувся облздоров'я до суду з позовом про визнання недійсними положень договору про закупівлю двох апаратів ШВЛ.