Кабмін заборонив головлікарям призначати собі зарплату в десятки разів більшу, ніж у підлеглих.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою ліквідує диспропорцію між розміром оплати праці медпрацівників та керівників закладів охорони здоров'я.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року. Відповідно до постанови посадовий оклад керівника не може перевищувати розміру середньої заробітної плати медпрацівників установи більш ніж на 60%. Також керівники будуть зобов'язані диференціювати рівень заробітної плати працівників з урахуванням їхньої кваліфікації, обсягів, складності, відповідальності та умов виконуваної роботи.

– Сьогодні розмір посадового окладу керівника може у 10 разів перевищувати мінімальний посадовий оклад лікарського складу колективу. Така ситуація демотивує колектив працювати далі. Тому тепер керівники закладів охорони здоров'я будуть мотивовані вживати заходів щодо підвищення заробітної плати своїм працівникам, – сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

У Кабміні вважають, що нерівномірний та нераціональний розподіл доходів КНП (лікарень) призводить до відсутності та зневаги з боку керівників щодо механізму стимулюючих виплат.

З наступного року в Україні піднімуть мінімальну зарплату для медиків: вона становитиме 13,5 тисячі гривень для медперсоналу та 20 тисяч гривень для лікарів.