Обсяг світового видобутку нафти може впасти на 30% до кінця поточного десятиліття у зв'язку зі скороченням інвестицій у види палива, прогнозує Саудівська Аравія.

Про це повідомляє "Green Deal".

- Ми наближаємося до фази, яка може стати небезпечною у разі недостатньої витрати на енергетику, - цитує Bloomberg міністра енергетики Саудівської Аравії принца Абдулазіза бен Салмана.

За його словами, результатом цього може стати «енергетична криза». Міністр зазначив, що щоденний обсяг видобутку нафти може скоротитися на 30 мільйонів барелів до 2030 року. Він закликав енергетичні компанії та інвесторів ігнорувати «лякаючі повідомлення» щодо нафти та газу. Раніше аналогічне попередження зробив міністр фінансів країни Мохаммед аль-Джаддан.

Погляди міністрів суперечать позиції більшості активістів у сфері захисту навколишнього середовища, які вважають за необхідне вживати заходів для того, щоб уповільнити темпи глобального потепління. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) закликало до припинення нових інвестицій у види палива для досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року.

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, входить до країн, які продовжують вкладати мільярди доларів у нарощування видобутку. Країна намагається збільшити потужності до 13 мільйонів барелів на добу. Світові витрати на проекти в нафтогазовому секторі впали на 30% у 2020 році і лише трохи відновилися цього року.