Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект №5877. Він передбачає посилення відповідальності за порушення у сфері містобудівної діяльності.

Як повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на трансляцію засідання парламенту, рішення підтримали 236 народних депутатів.
Метою законопроекту є врівноваження дерегуляційних заходів, передбачених проектом закону, в частині актуалізації складу злочинів за правопорушення у сфері містобудування, а також збільшення відповідальності за злочини, передбачені відповідними кодексами.

Так, у випадку незаконного будівництва законопроектом вводиться тимчасовий арешт об’єктів, який унеможливить їх використання.

Проект закону також пропонує вдосконалити норми щодо відповідальності за підробку документів і внесення сфальшованих відомостей до електронної системи та посилити відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки та самочинне будівництво.

Нещодавно Мінрегіон анонсував створення переліку об’єктів незавершеного житлового будівництва. Документ зобов'язує усі міські й обласні державні адміністрації сформувати списки "довгобудів" і створити на кожного з них інвентаризаційну справу.