Президент Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» і кілька дотичних законопроєктів, які мають забезпечити чистоту законодавчих намірів щодо громадянства. Проте разом з тим цей законопроєкт може спростити механізм купівлі земель сільгосппризначення іноземцями.

Про це йдеться в матеріалі на AgroPolit.

«Це така спроба легалізувати іноземний капітал на внутрішньому ринку землі для придбання сільськогосподарських паїв. Ми ж пам’ятаємо, що за законом 552-IX право власності на землю отримали громадяни України», – прокоментувала головна редакторка сайту Наталія Білоусова.

За її словами, ухвалення законопроєкта №6368 автоматично відкриває доступ для іноземного капіталу. Адже не існує наразі юридичних перепон, які б забороняли придбання с/г землі «етнічним українцям-іноземцям» з новою українською пропискою.

«Їм же ніхто не заборонить і створювати українські юридичні компанії. Тобто це схоже на добре продуману "тиху" схему заведення іноземного капіталу під придбання землі», – зауважила редакторка.

Експертка вважає, що було б логічним встановити мораторій, наприклад, на 5 років для таких громадян на придбання сільськогосподарської землі.

«Така процедура зберегла б чистоту намірів етнічних українців і реальне бажання працювати на землі, а не втілювати на практиці ефект швидких спекулятивних інвестицій. Ми ж бачимо, що світові ринки капіталів перегріті вільними грішми, які потрібно кудись вигідно вкласти, а земля це хороший варіант», – зазначає Білоусова.

Нагадаємо, що в Україні вже зареєстровано майже 60 тис. правочинів щодо купівлі-продажу землі, якими охоплено понад 150 тис. га землі.