На грудень 2021 року 36 газопостачальних компаній встановили ціни нижче за 8 грн за кубометр.

Про це свідчать дані проєкту "ГазПравда", створеного за сприяння галузевого об'єднання "Федерація роботодавців нафтогазової галузі", до якої належать підприємства групи "Нафтогаз".

Відповідно до них, у порівнянні з листопадом ще чотири компанії знизили свої річні цінники.

Зазначається, що найвигіднішу ціну – 7,799 грн за кубометр – запропонувала компанія "Енерджі Трейд Груп" (ETG.UA).

7,80 грн за куб просить компанія Neogas. Далі йдуть "Евода Трейд КП "Луцькводоканал" (7,88 грн за куб), "Черкасигаз Збут" і "Уманьгаз Збут" (7,89 грн за куб), "Палівенерго" (7,90 грн за куб), "Енергогарантія" (7,95 грн за куб).

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" запропонувала традиційні 7,96 грн за кубометр. Таку ж ціну виставили "Газпостачсервіс" і "Тернопільоблгаз Збут".

Решта компаній виставили цінники від 7,98 до 13,5 грн за кубометр. Проте більшість газопостачальників (36 компаній) у грудні продаватимуть "блакитне паливо" за ціною до 8 грн за куб.

Найвищі цінники на газ – 13,5 грн за куб – пропонує лише Херсонська обласна енергопостачальна компанія.

Із жовтня практично весь сегмент постачання газу населенню працює в складі Балансуючої групи НАК "Нафтогаз України". Компанії в її складі купують газ у Нафтогазу за однаковою ціною – 7,42 грн за кубометр.

Контракти в рамках Балансуючої групи діятимуть до травня – так само як і річні ціни для побутових споживачів. Це дозволить гарантувати достатні обсяги газу для населення протягом усього опалювального сезону та безпеку постачання ресурсу за фіксованими цінами, наголошує "ГазПравда".

Джерело:  "ГазПравда"