«До цього кроку мене спонукала мрія дослідити світ, дослідити себе у цьому світі»,- у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л.Кропивницького презентували книгу Стасі Клюфас.
Ми постійно прагнемо розширювати кругозір і пізнавати щось нове. Масу емоцій і багаж цікавої інформації дозволяють отримувати поїздки в інші міста і країни. Природно подорож від подорожі відрізняється.
Хтось у своєму бажанні довести рідним і близьким, собі врешті-решт, що здатний здійснювати найсміливіші вчинки вирушає на пошуки екстриму.
Комусь навпаки важливо збагатитися духовно і морально. В цьому випадку безпрограшний варіант - відвідування іншої країни з її самобутньою культурою і традиціями, спілкуванням з людьми інших життєвих принципів.
І у тому, і в іншому випадку зміна місця перебування і роду діяльності служить кращою можливістю відпочинку, мислити нестандартно, ну або взагалі не думати про буденну метушню, насолоджуючись пейзажем, що оточує Вас.
21 вересня Центральна міська бібліотека ім.М.Л.Кропивницького запросила городян та гостей обласного центру на презентацію книги мандрівниці, акторки й письменниці Стасі Клюфас «Подих мандрів».
Возможно, это изображение (9 человек и в помещении)
Історія життя звичайної дівчини з Одещини нагадує казку. Головне вірити у те, чого прагнеш досягти понад усе – такого життєвого принципу дотримується Стася Клюфас.
Вона народилася на Одещині у селі Борщі Подільського району. Після школи дівчина поступила до Львівського національного університету імені Івана Франка, де закінчила факультет культури та мистецтв.
Протягом п'яти років авторка працювала у театрі ім. Марії Заньковецької та була впевнена, що театр — це її покликання. Але з часом світосприйняття змінилося.
2018 року в Анастасії закінчився робочий контракт, і саме тоді її майбутній чоловік запропонував мандрувати Азією без обмежень.
В мандрівку подружжя відправилося 2019 го. Додому повернулися в грудні 2020-го. Загалом подорож тривала 435 днів.
Возможно, это изображение (1 человек, сидит и в помещении)
«До цього кроку мене спонукала мрія дослідити світ, дослідити себе у цьому світі. Не просто власний професійний розвиток, а ще й людський. Подивитися, як іще інші люди живуть в іншому мовному середовищі. Ось це мені було цікаво», - говорить Стася Клюфас.
 
Разом з чоловіком Анастасія відвідала 6 країн: Непал, Лаос, Камбоджа, Індонезія, М'янма, Туреччина.
Під час подорожі дівчина вела щоденник, записувала свої відкриття та переживання.
Згодом, коли його перечитала, то зрозуміла, що це може бути цінним для інших. Так народилася ідея видати книгу «Подих мандрів».
За словами авторки місія книги – зафіксувати моменти мандрівки, занурення у свободу, життя без “потрібно”, друга – зафіксувати трансформацію себе “до” і “після”. Ну і третя – надихнути читачів.
«Сама подорож надихнула мене написати книгу. Насамперед це було бажання так би мовити зберегти нашу мандрівку у письмовому вигляді. «Подих мандрів»- більше досвід дослідження себе і аналізу своїх відкриттів. А практичні поради генерував мій чоловік», - підкреслила під час нашого спілкування авторка книги.
Возможно, это изображение (2 человека, люди сидят, книга и в помещении)
Постійна подорож стала для незвичайної родини стилем життя. Мандрівниця хотіла б повернутися до Азії. По-перше, в кожній країні залишилися місця близькі душі та серцю Анастасії. По-друге, значну кількість держав вони іще не дослідили. Водночас, сама авторка не виключає й довготривалої подорожі Європою. Принаймні таке бажання є в обох романтиків – подружжя Клюфас.
 
Павло Москальов