Тимчасово виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко представив попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача.

Про це стало відомо під час енергетичної наради в Офісі президента під головуванням Володимира Зеленського, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу ОП.

Крім того на нараді було повідомлено, що Кабінет міністрів України готує системні рішення щодо вибудовування балансу на енергетичному ринку.

Уточнюється, що рішення, які обговорювалися на енергетичній нараді, передбачають також:

  • збереження макрофінансової стабільності;

  • розвиток чесної конкуренції на ринку;

  • уникнення фінансового дисбалансу.

Нагадаємо, раніше ЗМІ анонсували онлайн-зустріч "слуг" зі Шмигалем й Вітренком – назвали дату й час.

Водночас нардеп Олександр Качура повідомив, що через підвищення тарифів готує позов до суду, заяву правоохоронцям і постанову в Раду.

Крім того, очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що нардепи готують план антикризових заходів для вирішення проблем, які можуть виникнути в Україні через підвищення тарифів.

Зазначимо також, що у багатьох містах і регіонах України люди ще від початку 2021 року виходять на мітинги й акції протесту через підвищення комунальних тарифів, зокрема на газ та електроенергію. Активісти масово перекривають траси й звертаються до президента й урядовців.

Так, лише сьогодні проти підвищення тарифів ЖКГ мітингували в Одесі, на Закарпатті та на Харківщині.

Крім того, 15 січня планується провести всеукраїнську акцію протесту проти підвищення тарифів на газ, його транспортування та електроенергію.