Суддя Печерського суду Києва Сергій Вовк зобов’язав Офіс Генерального прокурора відкрити справу про «неправомірне втручання» колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена в діяльність ексгенпрокурора Віктора Шокіна.

Про це свідчить відповідне рішення в судовому реєстрі, яке було оприлюднене ще 12 травня.

Зазначається, що представник Шокіна, адвокат Олександр Телешецький ще наприкінці січня 2020 року звернувся до Державного бюро розслідувань із заявою проти Байдена. У лютому, нагадаємо, сам Телешецький заявляв, що суд зобов’язав ДБР зареєструвати відповідне провадження.

Утім у березні Телешецький подав скаргу до Печерського суду, де зазначив, що в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесли неповну інформацію. Зокрема, йшлося про начебто «неправомірне втручання у діяльність» Шокіна з боку «абстрактного» громадянина США, а не конкретної людини.

Суддя Печерського суду Вовк скаргу Телешецького задовольнив.

«Зобов`язати компетентну особу … внести у Єдиному реєстрі досудових розслідувань … відомості про втручання у діяльність колишнього Генерального прокурора України ОСОБА_1 — саме громадянина Сполучених Штатів Америки ОСОБА_5, колишнього віце-президента США», — йдеться в рішенні.

Нагадаємо, ще в січні 2020 року в етері «1+1» ексгенпрокурор Віктор Шокін заявив, що його отруїли ртуттю, через що він ледь не помер. Він вважає, що до цього може бути причетним колишній віце-президент США Джо Байден.

Нагадаємо, Шокін позбувся посади генпрокурора саме через Байдена. Останній вимагав прибрати з посади генпрокурора Шокіна через те, що він не розслідував корупційні справи, й сказав Петру Порошенку, що не підпише документ про кредитні гарантії Україні від США на 1 мільярд доларів, якщо Шокін залишиться на посаді.

Байден не приховував цього й сам розповідав про цю історію. Однак чинний президент США Дональд Трамп і його прихильники вважають, що Байден прибрав Шокіна, бо той розслідував діяльність компанії Burisma, у правлінні якої тоді був син Джо Байдена Гантер. Вони використали цю історію, бо Байден є найімовірнішим конкурентом Трампа на виборах президента у 2020 році.

Звільнення Шокіна відбулось наприкінці березня 2016 року, й з того часу екс-генпрокурор ніколи не казав, що причиною його звільнення було розслідування проти сина Байдена (досі немає жодного офіційного підтвердження, що така справа була або є).

Історія із «тиском Байдена на Шокіна» виринула знову 19 травня, коли позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив начебто аудіозаписи розмов Байдена й п’ятого президента України Петра Порошенка. Він заявив, що вони є доказами «міжнародної корупції» та «зовнішнього управління» Україною.

hromadske.ua