14 травня Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі провела засідання у режимі відеоконференції. Україну представляла оновлена делегація, сформована указом президента Володимира Зеленського.

Як повідомляє пресслужба ОПУ, працювали чотири групи: безпекова, гуманітарна, політична й економічна.

«Українська делегація під час зустрічі ТКГ виключила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України і вкотре наголосила, що вибори там мають відбутися за українським законодавством», – зазначається в пресрелізі.

Українська сторона наполягає: вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися тільки на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, які передбачають стабільність установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захисту прав меншин.

Представники України захищають ту позицію, що вибори слід проводити після отримання Києвом контролю над кордоном.

Серед іншого зазначається, що ведеться робота з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб. Україна вкотре наполягла на взаємному звільненні у форматі «всіх на всіх».

Нагадаємо, 5 травня Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях.

Джерело - ukrrain.com