10 квітня 2019 року у Миколаївський обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація еколого-освітніх центрів регіональних ландшафтних парків "Тилігульський" та "Приінгульський". Головними організаторами заходу виступили управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації і дирекції регіональних парків.

Головною метою заходу була поставлена популяризація туристичного потенціалу об'єктів природно-заповідного фонду Миколаївщини.

На зустрічі були присутні депутати Миколаївської обласної ради Надія Іванова та Федір Барна, керівник обласного управління екології та природних ресурсів Дмитро Мац, директори регіональних ландшафтних парків Олег Деркач і Сергій Куценко, представники громадських екологічних організацій, місцевих туристичних компаній та ЗМІ.

Миколаївщина має потужний туристичний потенціал, який потребує розвитку і підтримки. Вже сьогодні дирекції обох ландшафтних парків пропонують цікаві екскурсії, прогулянки на плоту, катання на човнах, вітрильний туризм, спостереження за природою, пікніки в облаштованих місцях и багато іншого.

У минулому сезоні користувалася попитом устрична ферма, розташована на Тилігулі, її відвідали приблизно п'ять тисяч чоловік, там же туристи, які віддають перевагу активному способу життя, мали змогу займатися кайтбордингом та віндсерфінгом.  

Відвідувачі Приінгульського парку знайомилися з садибою Тропіних, відпочивали на Софіївському водосховищі, рибалили. Розвиток туризму має сприяти добробуту громад, що розташовані поруч з парками.

Створення еколого-освітніх центрів допоможе бажаючим знайомитися з природною і культурною спадщиною, природою нашого краю, буде сприяти збереженню природного багатства. Поступово має бути створена інфраструктура, яка б відповідала сучасним вимогам.

Але дуже багато напрацювань є вже сьогодні, тому кожний, хто хоче познайомитися з природою Миколаївщини, цікаво і корисно провести вільний час, може скористуватися можливостями, у цьому суттєво допоможе інформація створених еколого-освітніх центрів. 

Чарівні куточки Миколаївщини – це дійсно великий туристичний потенціал області!

Ніна Войтова