Кожного дня ці люди стикаються з безліччю проблем, над якими звичайна людина навіть не замислюється. Вони потребують допомоги та уваги, мова йде про людей з особливими потребами. Поняття "інклюзія" – це процес реального включення людей з інвалідністю в активне суспільне життя, передбачає розробку та застосування конкретних рішень, які дозволять кожній людині приймати участь у суспільному житті.

     Громадська організація (ГО) "Діалог" (керівник Яніна Ковальчук) протягом тривалого часу займається реалізацією проектів, спрямованих на привернення уваги саме до людей з обмеженими можливостями, як дітей, так і дорослих.

    11 квітня на сцені Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки відбулася генеральна репетиція вистави "Казки для добрих сердець" за мотивами казки Наталі Абрамцевої, де приймають участь жінки та діти з інвалідністю, а також вихованці театральної студії "Апельсин" Кульбакінського будинку культури під керівництвом Марини Звєздової.

 

    Цей цікавий соціальний проект реалізується за підтримки ГО "Центр: Жіночі перспективи" (м. Львів), координатор проекту – Ольга Зотова. За її словами, мета цього заходу – привернути увагу до проблем цієї аудиторії, а це і освіта, і охорона здоров'я, і працевлаштування, та інші питання, які потребують негайного вирішення.

У виставі приймають участь 12 акторів різного віку, декорації створені дизайнером Людмилою Струкачовою, режисер – Марина Звєздова.

Репетиції тривали майже два місяці, та це – невеликий термін, якщо брати до уваги, що на сцені грають дорослі та діти, треба було донести до кожного його задачу у колективному дійстві, та це вдалося режисерові і колективу вистави. Команда проекту дуже вдячна адміністрації Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького, яка надала приміщення для репетицій.

      Виставу "Казка для добрих сердець" обов'язково подивляться, дорослі та діточки з особливими потребами, а також усі бажаючі.

      Проведена дуже велика організаційна робота, створені яскраві костюми та продумані декорації, маленькі актори пройшли складний шлях від початку до створення кінцевого "продукту", дорослі жінки вжилися в свої ролі, але режисер Марина Звєздова продовжує удосконалювати своє творіння, так після генеральної репетиції, яка до речі пройшла дуже вдало, усі актори зібралися на обговорення ролей, щоб усунути недоліки до прем'єри вистави. Прем'єрний показ відбудеться 20 квітня на цієї же сцені під час проведення Форуму "Виклики інклюзії" 19 – 20 квітня 2019 року. У Форумі приймуть участь представники громадських організацій міста та області, фахівці, що працюють з інклюзією, майбутні реабілітоги, психологи, соціальні педагоги – студенти, представники ЗМІ.

     Вистава "Казка для добрих сердець" -  дійсно зворушлива і яскрава, вона змушує замислитися кожного про вічні цінності добра, дружби, допомоги, уваги один до одного, тому її буде цікаво дивитися людям різного віку, адже всі ми прагнемо жити у світі добра і поваги, любові і справжніх почуттів. 

 

Ніна Войтова