Єврокомісія зазначила, що Україна так і не виконала повною мірою рекомендації попереднього звіту.

Єврокомісія зробила важливу заяву щодо скасування безвізу для України

Європейська комісія у своєму другому річному звіті зазначила, що Україна виконує критерії безвізової лібералізації, хоча ще повністю не завершила виконання усіх вимог, основними проблемами, які можуть стати на заваді українському “безвізу”, це неврегульована міграція та корупція.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланям на Європейську правду.​​

Україна продовжує курс у сфері протидії корупції та організованої злочинності. Хоча європейські парламентарі наголосили, що працювати Україні ще є над чим. Зокрема, у Єврокомісії викликають занепокоєння мігранти з України, які лишаються в країнах ЄС без права на те. Однак значно більшою проблемою, яку потрібно негайно вирішити, залишається корупція, відмивання грошей та організована злочинність.

Єврокомісія зазначила, що ми так і не виконали повною мірою рекомендації попереднього звіту. Зокрема, досі не скасована правка до закону щодо декларування статків громадськими антикорупційними активістами, які змушені звітувати на рівні з державними службовцями.

ЄС також занепокоєний атаками на активістів, кількість яких значно зросла за останній рік в Україні. Європейських партнерів бентежить питання, чому так повільно відбувається розслідування нападу на Катю Гандзюк та інших громадських діячів.

Також Єврокомісія наполягає на створенні повністю функціонуючої системи для перевірки декларацій державних службовців, якої поки що в Україні не існує. Не залишився поза увагою і Антикорупційний суд, якому ЄС строго рекомендує забезпечити швидкий старт роботи.

Однак другий звіт Єврокомісії засвідчив, що ЄС більш схильний до діалогу, аніж до різких рішень. А механізм призупинення безвізу швидше може бути застосований у разі тотального ігнорування рекомендацій європейських партнерів.

Раніше повідомлялось, що в Єврокомісії закликали Україну прийняти додаткові заходи по боротьбі з корупцією та нерегулярною міграцією.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Молдові, в ній різко критикують дії, які були зроблені урядом республіки.

Також повідомлялося, що Великобританія поки не готова до впровадження безвізового режиму з Україною. Лондон з 2017 року не менше 6 разів відмовляв Києву в переговорах про зміну дії візового режиму або проблеми з видачею віз.