Володимир Гройсман пояснив, які етапи чекають українців при монетизації субсидій.

Володимир Гройсман заявив, що Кабмін тепер буде виплачувати субсидії "живими" грошима. Але отримати виплату можна буде в кілька етапів, і тільки ту суму, яка була зекономлена на оплату ЖКП за підсумками сезону.

Першим етапом буде відкриття особових рахунків в банках. До 1 травня 2019 року планується відкрити рахунки тільки для "новачків" (приблизно 150 тис осіб), так як загальна кількість субсідіантов становить 5 млн.

"Наступний етап - переклад всіх на особові рахунки. Саме туди будемо направляти доплату держави за сплату житлово-комунальних послуг, а вже звідти кошти повинні потрапляти до теплопостачальникам і іншим постачальникам компослуг ", - уточнив прем'єр. Тобто другий етап - виплата тим, у кого немає платежів за опалення (майже 2 млн осіб). Заключний етап відбудеться до 1 жовтня, де "монетизують" всіх інших.

Андрій Рева, міністр соцполітики, нагадав, що зараз монетизація відбувається тільки на опалення. Так, люди, які заощадили на 100 куб м газу менше норми отримають 700 грн на руки, і ті, хто заощадив понад 150 кВт-год електроенергії отримають 130 гривень. Зараз Рева запевняє, що в 2019 році будуть видавати всю вартість економії, але після опалювального сезону. На його думку, це буде стимулювати людей економити тепло і світло, а також утеплювати будинки.