Домовленості про надання Українській церкві Томоса про автокефалію – це не заслуга Порошенка, а результат роботи українського духовенства з цілого світу.

Про це сьогодні заявив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час виступу у Європарламенті. Цього слова на своїй сторінці у Фейсбук цитує журналіст Ростислав Демчук.

Владика Філарет також подякував за санкції ЄС проти Росії. «Російська агресія проти України і її віроломне вторгнення на нашу землю – це зло, з яким мають боротися не лише українці, а вся Європа і увесь світ», – зазначив він.

Проте, коли зайшла мова про канонізацію та автокефалію Української православної церкви й подальшу долю УПЦ Москоського патріархату в Україні, Патріарх заявив: «Якщо після надання Константинополем Українській православній церкві Томосу про автокефалію УПЦ МП не долучиться до неї, то вона буде вважатися Екзархатом Російської православної церкви Московського патріархату... А Києво-Печерська лавра буде повернена Українській церкві».

Як стверджує журналіст, Владика Філарет також заявив, що домовленості з Константинополем і Патріархом Варфоломієм про надання Українській церкві Томоса про автокефалію — це не є жодною заслугою президента Порошенка, це — результат роботи українського духовенства з цілого світу.

Источник - vgolos.com.ua