18 січня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся круглий стіл на тему «Підтримка місцевих авторів за міською комплексною програмою «Культура»: підсумки виконання бюджету 2021 року».
Нет описания фото. Возможно, это изображение (2 человека и книга)
Починаючи з 2018 року, за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в межах міської комплексної програми «Культура», здійснюється підтримка місцевих авторів шляхом придбання їх книг для Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та її філій. Підтримка місцевих авторів сприяє створенню умов для розвитку бібліотечної та книговидавничої сфер міста, популяризації творчості миколаївських літераторів та забезпеченню громади книжковою продукцією.
«Відбір книг відбувається за трьома критеріями. Це актуальність видання. Книги мають містити кращі зразки літературної творчості місцевих авторів. Нові відомості, факти й матеріали краєзнавчого характеру, популяризувати історію й сьогодення рідного краю. Заявка повинна була мати обґрунтовану соціально-культурну значущість видання. Експертна група оцінює літературно-художній рівень. Представлене видання супроводжується рецензіями та рекомендаціями письменницьких організацій та інших закладів і установ. Обов`язково береться до уваги якість поліграфічного виконання. Заявка подається від книговидавців, що забезпечує попереднє опрацювання книги, гарантію розуміння ресурсу витрат і визначення максимальної вартості друку видань», - зазначила директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
У 2021 році коштом міського бюджету в сумі 175 тисяч 620 грн придбано 34 назви видань загальним накладом 903 примірники. Серед них:
15 літературно-художніх та дитячих книг;
14 історико-краєзнавчих видань;
2 навчальні видання;
1 видання мемуарів;
2 художніх альбоми.
Вони вийшли друком у книговидавців Ірини Гудим, Василя Торубари, Віктора Швеця, видавництвах «Іліон», «Яслав».
Нет описания фото.
«Головна мета підтримки у тому, щоб з`являлося якомога більше авторів у Миколаєві. Художньої літератури, лірики, краєзнавчих видань. Ми на початку видавали і нотні збірки, підручники. Мета головна – надати підтримку усім, хто пише у будь-якому стилі. Ми бачимо, що результат є. З`являються нові обличчя. Підтримка у тому, що є поштовх. Видання з`являються у бібліотеках. А ще наша ціль, щоб книги йшли уже з промоцією. Щоб автори зустрічалися з читачами і розповідали про свої книжки. І вже потім їх розповсюджували далі. Ось це наша головна мета», - акцентував начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров.
Круглий стіл мав форму публічного звіту. У заході взяли участь представники місцевої влади, закладів культури, експертної групи з відбору книжкових видань, видавці, миколаївські автори, представники ЗМІ.
Возможно, это изображение (15 человек, люди стоят и в помещении)
У ході зустрічі громаді надано інформацію стосовно відбору, друку та поповнення бібліотек обласного центру книжками місцевих авторів. Кожен з учасників мав можливість поставити запитання, висловити свою думку стосовно процесу книговидання у Миколаєві та поповнення краєзнавчими новинками публічних бібліотек міста.
 
Павло Москальов
У Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького у суботу, 15 січня, відбувся благодійний майстер-клас з виготовлення текстильного янгола.
Возможно, это изображение (6 человек, люди сидят, люди стоят и в помещении)
 
Усі зібрані цього дня кошти у розмірі понад дві тисячі гривень передали родині маленького миколаївця Дмитрика Жадана. Лікарі діагностували хлопчикові страшну рідкісну генетичну хворобу – спінальну м’язову атрофію (СМА). Він потребує уколу вартістю 2 млн євро.
У читальній залі бібліотеки, яка на один день перетворилася у благодійну майстерню, працювали й дорослі, й діти.
Возможно, это изображение (3 человека, ребенок, люди стоят и в помещении)
Усі необхідні для святкової іграшки матеріали – тканину і наповнювач надала майстер-волонтер Ірина Заровна. Вартість благодійного внеску складала 200 гривень. Поки учасники створювали іграшкові шедеври, читачка бібліотеки, яка побажала залишитися анонімною, залишила родині Дмитрика Жадана 1000 гривень.
 
Нет описания фото.
 
На згадку про сьогоднішню добру справу учасникам майстер-класу залишилися текстильні янголи, які точно стануть прикрасою домівки, або робочого місця.
Усі охочі допомогти Дмитрикові можуть перерахувати кошти на карту:
Приват Банк (гривня) 4731219642275253
Приват Банк (євро) 4731219117999783
Приват Банк (долар) 4731219117999791
Монобанк 44411144541084108455 Жадан Тетяна Володимирівна (мама)
 
 
Павло Москальов

Ризик виникнення війни в Європі нині значно вищий, ніж будь-коли за останні 30 років, заявив у четвер голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), глава МЗС Польщі Збігнєв Рау.

"Здається, що ризик виникнення війни в регіоні ОБСЄ наразі вищий, ніж будь-коли за останні 30 років", - заявив Рау на відкритті засідання Постійної ради цієї організації.

"На сьогодні країни-члени стикаються з різними викликами миру та безпеки. Затяжні конфлікти, військове протистояння, радикалізація, тероризм разом із послабленням режиму контролю над озброєннями, наслідки пандемії COVID-19, а також порушення прав людини та основних свобод призводять до зростання невизначеності, непередбачуваності та посилення страху в наших суспільствах", - наголосив він.

Він заявив, що ОБСЄ, зі свого боку, необхідно зосередитись на зусиллях для вирішення проблем у сфері безпеки у Східній Європі, зокрема для мирного врегулювання конфлікту на сході України.

"Ми будемо відкриті до діалогу і готові представити ініціативи, спрямовані на досягнення взаєморозуміння та зниження напруженості в регіоні ОБСЄ. (...) Ми хочемо приділити особливу увагу покращенню ситуації у сфері безпеки, сприяючи пошуку мирного вирішення регіональних конфліктів", - сказав Рау.

"Нам потрібно сконцентруватися на мирному вирішенні конфлікту навколо України відповідно до Мінських домовленостей і поважаючи суверенітет, територіальну цілісність та єдність України", - зазначив він.

"Протягом декількох тижнів ми стикаємося з можливістю великої військової ескалації у Східній Європі. До нас нещодавно дійшли вимоги щодо гарантій у сфері безпеки, які відносяться до важливої частини сфери ОБСЄ", - заявив Рау.

"Ми не байдужі до заперечень щодо безпеки, які озвучили країни-члени. (...) Я вірю, що ОБСЄ - вірна платформа для обговорення кожного аспекту всеосяжної безпеки", - наголосив він.

При цьому він зазначив, що ситуація з можливою військовою ескалацією в регіоні потребує "міжнародної оцінки та належної реакції".

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель зазначив, що ОБСЄ разом із ЄС та НАТО є ключовим гравцем у плані гарантування європейської безпеки.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков на брифінгу за підсумками переговорів РФ і США, у свою чергу, повідомив, що рішення про подальші контакти зі США щодо гарантій безпеки буде ухвалено за підсумками консультацій РФ із НАТО і в рамках ОБСЄ.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що існує "реальний ризик нового збройного конфлікту в Європі", і що альянс готовий надіслати додаткові війська до Східної Європи, якщо Росія вдереться в Україну, повідомляє британська Times.

Такі заяви очільника Північноатлантичного блоку пролунали після завершення перемовин з представниками Росії, які, як зазначає газета, "припинилися без вирішення" цілого блоку проблем, що стосуються безпеки на європейському континенті.

"Засідання ради НАТО-Росія в Брюсселі стало ще однією спробою у шаленому тижні дипломатії з метою розрядити ситуацію в Україні, вздовж кордону якої Росія розмістила 100 000 військових", - пише Times.

Газета також звертає увагу на заяву Столтенберга про те, що "союзні країни НАТО одноголосно відхилили вимоги Кремля гарантувати, що Україна ніколи не буде прийнята до альянсу".

Times пише, що всі країни Балтії лобіюють розширення військової присутності НАТО в їхніх країнах задля стримування Росії, побоюючись, що вони можуть стати новою мішенню Москви.

Столтенберг назвав зустріч "визначальним моментом для європейської безпеки", але сказав, що значні розбіжності зберігаються.

"На зустрічі в понеділок американці намагалися спрямувати переговори до обговорення взаємних угод щодо контролю над озброєннями та переміщення військ, сфер потенційного співробітництва, які Москва вважає другорядними або другорядними щодо своїх центральних вимог до НАТО", - пояснює британське видання.

Але і голова делегації США Венді Шерман, і Столтенберг зазначають, що Росія не проявила інтересу до пропозицій Заходу попри сподівання, що у цих питаннях сторони могли б знайти точки дотику. Натомість Росія звинувачує США і НАТО в "ігноруванні" вимог Москви.

Росія завдає удару газом

А тим часом Міжнародне Енергетичне Агентство (МЕА) звинувачує Росію в енергетичній кризі, що завдає шкоди економікам всіх країн Європи, повідомляє агенція Bloomberg.

Росія наклала обмеження на постачання газу на континент і прокачує менше, ніж необхідно, попри високі ціни, цитує агенція виконавчого директора організації Фатіха Біроля.

Зменшення об'ємів російського газу вже призвели до того, що ціни на блакитне паливо та електроенергію побили кілька рекордів за останні кілька місяців.

Це відбувається на тлі різкого зменшення запасів газу в Європі, які є "найнижчими за більш ніж десятиліття".

"Поточний дефіцит сховищ в Європейському Союзі значною мірою пов'язаний з "Газпромом", - сказав Біроль. - "Хоча ми розуміємо, що "Газпром" виконує свої зобов'язання за довгостроковими контрактами, він зменшив спотові продажі в Європу, і це попри те, що ціна за довгостроковими контрактами "Газпрому" значно нижча за поточні рівні спотових цін".

За даними МЕА, постачання російського газу до Європи в четвертому кварталі 2021 року скоротилися на 25% порівняно з попереднім роком, і на 22% в порівнянні з рівнем до пандемії.

Москва обмежила потоки на континент, тоді як інші постачальники - Норвегія, Алжир та Азербайджан - нарощують їх, пояснює очільник міжнародного енергетичного агентства.

Агентство, що базується в Парижі, також рекомендувало країнам Європи встановлювати мінімальний рівень запасів, щоб забезпечити постачання в майбутньому.

"Європа в цілому не приділяла достатньої уваги критичній важливості зберігання газу для безпеки його постачання", - зауважив він.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС.

В американському посольстві порадили своїм громадянам тимчасово відмовитися від подорожей в Україну. Такий заклик пояснили потенційними загрозами з боку Росії.

У дипломатичному відомстві звернули увагу на скупчення російських військ біля кордонів України та в окупованому Криму. Там застерегли, що ситуація може змінитися у будь-який час.

Застереження для американців

Американців попередили, що ймовірні військові дії Росії у будь-якій точці України вплинуть на роботу посольства. Можуть, наприклад, виникнути проблеми із надаванням консульських послуг.

Держдеп продовжує радити громадянам США переглянути питання про поїздки в Україну через потенційні загрози з боку Росії,
– мовиться у заяві.

Дипломати зазначили, що ситуація може змінитися миттєво. З огляду на це американцям порадили регулярно стежити за новинами у місцевих та іноземних ЗМІ, а також у соціальних мережах.

Що у США робитимуть, якщо Росія нападе на Україну

Напередодні у Штатах запропонували виділити Україні екстрену допомогу, якщо Росія знову піде на вторгнення. У Сенаті навіть назвали суму – 500 мільйонів доларів. Про це мовиться в "Акті про захист суверенітету України" (його ще потрібно схвалити). Документ передбачає, зокрема, й санкції проти російського банківського сектору, чиновників та видобувних галузей Росії.

США повинні впевнитись, що Україна може захистити себе, і що ми протистоїмо будь-якій загрозі вторгнення з боку Росії,
– наголосили сенатори.

Санкції загрожують й особисто Володимиру Путіну. Якщо очільник Кремля схвалить рішення про напад, йому заборонять в'їзд у США та заморозять американські активи. Такі ж обмеження "світять" російському прем'єру, міністрам закордонних справ та оборони, коомандувачам різних військ та тим, кого Білий дім визнає причетними до агресії проти України.

 

Джерело: 24tv.ua