«Я п’ю за мить!..»,- в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького студентський театр «Покоління» Миколаївського муніципального академічного коледжу представив прем’єру поетичної вистави.
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и в помещении)
07 листопада 2021 року українська спільнота відзначатиме 85-річчя від дня народження поета, письменника, режисера та актора Миколи Вінграновського.
12 жовтня на сцені Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького студентський театр «Покоління» Миколаївського муніципального академічного коледжу представив прем’єру поетичної вистави «Я п’ю за мить!..».
Основу постановки склали найкращі ліричні твори Миколи Вінграновського, нашого знаменитого земляка.
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят, цветок и в помещении)
Автор сценарію і режисер – викладач коледжу, артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Марина Васильєва (Нікітіна). У виставі беруть участь актори студентського театру «Покоління»: Сергій Попов, Катерина Зеленюк, Наталя Волошина, Людмила Зінов’єва, Катерина Бріжата.
Своєю виставою колектив популяризує поетичний доробок Миколи Вінграновського, який народився на Миколаївщині, уславив її своїм талантом, зробив значний внесок у літературну спадщину України.
Директор бібліотеки Інга Хоржевська до початку прем`єрного показу вистави подякувала студентському театру «Покоління» за дотик до творчості Миколи Вінграновського.
«Для нашої бібліотеки сьогодні дуже знаковий день. Зараз на нашій сцені прем`єрний показ вистави за творчістю Миколи Вінграновського. Вже за декілька годин ми відкриватимемо виставку Андрія Даниловича Антонюка, художника, який був другом Миколи Вінграновського. Також дуже важливо, що сьогоднішньою зустріччю покладено творчу співпрацю бібліотеки з коледжем»,- підкреслила Інга Хоржевська.
Людмила Булатова, директор Миколаївського муніципального академічного коледжу зазначила, що колектив коледжу здійснює інноваційні підходи до професійного навчання майбутніх фахівців, і тому дуже цікаво стало долучити до освітнього процесу групу дорослих осіб, які прагнуть змінити своє життя.
«З цього року до другого курсу зараховано дорослих студентів, які стали прикладом для молодого покоління. І всього за один місяць плідної, продуктивної роботи разом з режисером курсу Васильєвою (Нікітіною) Мариною Вікторівною вони підготували виставу до 85-річчя від дня народження Миколи Вінграновського «Я п’ю за мить!..». Отже, сьогодні ми побачимо результат хитрих сплетінь долі й волі, бажань та майстерності, роботи та творчості. Все це завдяки поетичним творам видатного миколаївця Миколи Вінграновського», - сказала на початку вистави Людмила Булатова.
Марина Васильєва (Нікітіна), режисер вистави, викладач коледжу наголошує, що поетичні твори Миколи Вінграновського емоційно дуже насичені, в них багато пристрасті, конфлікту, життєвих крайнощів. Від кохання до ненависті, від ніжності до жорстокості – його літературний доробок сповнений контрастів.
«Це надзвичайно цікаво для відтворення на сцені. Актори весь час нашої вистави перебувають у шаленому вирі почуттів, що змінюються раптово і не дають можливості перепочити хоча б хвилинку. Цей вир – наче клітка, тісний простір, з якого непросто знайти вихід. Ліричний герой іде шляхом помилок, але наприкінці таки знаходить той самий єдиний вихід – він робить вибір на користь справжнього (хоч вистражданого обома) кохання. Творчість Вінграновського – це натхненна гра з образами. Символи, знаки, метафори, – ми дотримались художнього напряму, який пропонує автор, отже, наша вистава не побутова. У ній немає випадкових рухів, ракурсів, імпровізаційних мізансцен: все прораховано і відповідає змісту, який хочемо донести до глядача», - говорить режисер-постановник вистави.
Возможно, это изображение (15 человек, люди сидят и люди стоят)
Публіці, яка цього дня прийшла на прем’єру, було цікаво розгадувати спільну творчість Вінграновського й учасників студентського театру «Покоління» Миколаївського муніципального академічного коледжу».
 
Павло Москальов
 

Перехід на зимовий час відбувається щорічно в Україні з 1981 року.

Українці перейдуть на зимовий час в останню неділю жовтня. В 2021 році переводити стрілки потрібно буде в ніч з 30 на 31 жовтня, це дозволить поспати на вихідних на годину довше.

Коли переводять годинники на зимовий час в Україні

Постанова Кабміну №509 свідчить, що перехід на зимовий час в 2021 році пройде в неділю 31 жовтня рівно о 4:00 необхідно перевести стрілки годинника на одну годину назад.

Навіщо переводити годинники на зимовий час

Вчені заявляють, що постійні сезонні переклади годин призводять до появи проблем зі здоров'ям, адже у багатьох людей збивається графік сну.

На захист переведення годинників на зимовий час виступають аргументи про те, що таким чином вдається економити електроенергію. Це пов'язано з тим, що ділова активність людей зсувається на більш світлий час доби.

Перехід на літній і зимовий час був введений в 1981 році. Практика переведення годинників до сих пір зберігається в багатьох інших країнах світу. Проте, в Україні планують скасувати сезонні переклади годин, щоб "київський час" відповідало європейським стандартам.

До переходу на зимовий час необхідно підготуватися:

  • почніть заздалегідь засинати і прокидатися на годину раніше;
  • дотримуйтесь культуру сну;
  • змістите свої звичні процеси.

 

Автор: Владислав Григорьев

Джерело: Meta.ua

«KROPevening: квартирник по-миколаївськи» Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького став переможцем конкурсу проєктів Британської ради
Понад три роки поспіль в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького проводяться літературно-музичні вечори у незвичному форматі. Тепла і затишна атмосфера дозволяє гостям спілкуватися неформально на дружній хвилі за чашечкою ароматного чаю.
Цього року молоді бібліотекарі закладу серйозно замислились над питанням збереження й розвитку заходів на яких містяни цікаво та з задоволенням проводять час, знаходять однодумців у творчому колі.
Їх розроблену концепцію було направлено на розгляд конкурсу проєктів Британської ради в Україні.
Наприкінці минулого тижня стало відомо, що проєкт соціальної дії «KROPevening: квартирник по-миколаївськи» переміг з-поміж інших проєктів. Це означає, що у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького з’явиться сучасний артпростір, вона стане одним із постійних творчих майданчиків для самореалізації талановитих людей, переважно аматорів літературного та музичного мистецтва.
Колектив бібліотеки та її директор Інга Хоржевська висловлюють вдячність усім, хто вболівав за проєкт на всіх його етапах. Й особливо за голоси, віддані на його підтримку.
Довідково:
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.
Конкурс здійснюється за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради.
«Активні громадяни» – це програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізується в Україні з 2014 р.
 
Павло Москальов

Президент России Владимир Путин прокмментировал возможностьб увеличения транзита российского газа через Украину.

Главу РФ процитировало 13 октября РИА Новости.

«Европа может совсем лишиться маршрута поставок газа через Украину – местный газопровод может просто лопнуть при увеличении транзита», – сказал Путин.

Неколькими днями ранее российский лидер ужеговорил о якобы небезопасности украинской газотранспортной системы.

По его словам, трубы в Украине не ремонтировались десятилетиями и могут лопнуть при увеличении давления газа.

Путин уточнил, что «Газпрому» выгоднее и безопаснее работать на новых трубопроводных системах и с современным оборудованием.

 

Источник - vlasti.net

У суботу, 09 жовтня, Центральна міська бібліотека ім. М.Л.Кропивницького запросила городян та гостей обласного центру на презентацію нового видання миколаївського поета Олега Дороша «Сонце на рейді».
Возможно, это изображение (2 человека и в помещении)
Тексти, які сміливо можна називати поезією, Олег Дорош почав писати 2012 року. Поштовхом до поетичної творчості, говорить автор, стала зустріч і знайомство у Миколаєві з українським письменником, перекладачем, літературним редактором Михалко Скаліцкі. Олег Дорош вчився у нього і протягом тривалого часу ділився своєю творчістю на сторінках журналу «Літера Н». Хоча спроби писати поезію Олег робив іще у шкільні й студентські роки.
Перша його книга «Сьогодні і завжди» побачила світ 2019-го. Тоді до збірки ввійшли взагалі неопубліковані до того часу автором тексти.
«Тоді я хотів випустити книгу, щоб, так би мовити, дати старт для себе. А друкувався у згадуваному журналі «Літера Н», різноманітних альманахах: «Соборна вулиця», «Єтексти», в газеті «Літературна Україна», - зазначає автор.
Олег Дорош з 2000 року друкується в періодичних виданнях та інтернет-порталах.
Він переможець конкурсу молодих літераторів краю «Південне сузір’я» (2009), лауреат «Золотої арфи» (2010), переможець конкурсу «Бумажное дерево» (2011). Лауреат всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія» (2014).
Учасник літературних об`єднань: «ЛАКМус», «Микола (Миколаївський літературний андеграунд)», один із засновників та лідерів мистецького об’єднання «Теплий настрій».
Член Національної спілки письменників України (2014).
«Сонце на рейді» своєрідне продовження попередньої праці. Вона про Миколаїв, про взаємини міста й мешканців, відчуття людини у Миколаєві.
«Коли людина відчуває себе єдиним організмом з Миколаєвом. І так, чи інакше взаємодіє з ним. Власне про ці реакції я і пишу. У книжці «Сонце на рейді» багато Миколаєва, сонячного Миколаєва. Тому що ми знаємо, що Миколаїв – це місто на хвилі. Але це також місто сонця. Або місто під сонцем. Відразу з`являється така двозначність. Але все ж таки сонце невіддільний символ Миколаєва. Ми живемо на півдні. І якщо ви прочитаєте книжку, ви також відчуєте його спекотливий подих. Яке сонце зранку, в обід і ввечері. «Сонце на рейді» - своєрідний обіг сонця по обрію неба і Миколаїв під тим сонцем», - підкреслює Олег Дорош.
До речі, вона вийшла друком 2021 року у видавництві Василя Торубари й вже встигла завоювати премію Всеукраїнського літературного конкурсу «Смолоскип 2020».
Возможно, это изображение (16 человек, люди стоят и в помещении)
Суботній осінній вечір з Олегом Дорошем у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького пройшов в атмосфері дружнього спілкування і прослуховування поезії.
 
 
Павло Москальов