Народні депутати скасували довідки про несудимість для кандидатів на місцевих виборах. Верховна Рада схвалила відповідний законопроєкт №3995.

За документ, яким скасовують довідки про несудимість, проголосували 325 народних депутатів, повідомляє 24 канал.

Відповідно до наказу МВС України, таку довідку надають протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту, вказано у пояснювальній записці.

Зазначений термін може суттєво перешкодити кандидатам у депутати на місцевих виборах бути зареєстрованими для участі в місцевих виборах,
– йдеться у ній.

А це є обмеженням реалізації пасивного виборчого права.

Водночас довідка про наявність чи відсутність судимості вимагається не від усіх кандидатів на місцевих виборах.

Відповідно до чинного законодавства, довідку не потрібно було надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч людей);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови.

Відповідно до цього зазначений закон вилучає норму Виборчого кодексу України про вимогу довідки про наявність чи відсутність судимості. Відтепер кандидат має лише зазначити свою несудимість в автобіографії, без надання довідки.

Головні дати місцевих виборів

  • Голосування на місцевих виборах відбудеться 25 жовтня.
  • Підрахунок голосів закінчиться до 29 жовтня.
  • До 6 листопада оголосять результати виборів.
  • Якщо жоден кандидат на посаду мера великого міста не набере 50% виборчих голосів, другий тур голосування відбудеться 15 листопада.

місцеві вибори 2020 головні дати перебіг кампанії

Головні дати місцевих виборів 2020 / Інфографіка 24 каналу


https://24tv.ua/rada-skasuvala-dovidki-pro-nesudimist-dlya-kandidativ_n1415398

 

  • Щонайменше в чотирьох регіонах України медзаклади вже стикалися з відсутністю можливості оперативно приймати інфікованих

  • Останній рекорд зафіксували в Одесі – там 17 швидких мусили годинами чекати, поки у них приймуть пацієнтів

  • Тим часом щоденний приріст хворих у країні коливається в межах 2500-3000 хворих

У регіонах України швидкі збираються в черги через COVID-19

Пандемія коронавірусу в Україні дедалі більше набирає обертів. Приріст у 2500-3000 нових випадків інфікування щодня призводить до того, що в різних регіонах виникає колапс із швидкими допомогами. Так, мережею ширяться фото з величезними чергами карет просто під медичними установами.

Наплив нових пацієнтів настільки стрімкий і великий, що лікарі вже не в змозі оперативно приймати нових хворих на COVID-19. OBOZREVATEL підготував показовий огляд тих областей, де швидкість поширення хвороби починає перевищувати можливості медичної системи.

 Одеса

У ніч проти 15 вересня одеська волонтерка Катерина Ножевнікова оприлюднила на своїй сторінці у Facebook відео, на якому зафільмовано чергу із 17 швидких. Жінка зазначила, що таку ситуацію вона спостерігала під стінами міської лікарні №3.

"17 машин, черга. Продовжуємо вважати, що у нас усе ок", – обурилася волонтерка.

Очередь скорых в Одессе

 Аналогічна ситуація, за свідченнями очевидців, спостерігається й під лікарнею №5 в Одесі. "Таке відбувається щодня. Це безперервний процес, 12-13 машин постійно, цілодобово", – зазначила місцева мешканка, яка чекала в цій черзі, поки члену її родини, також хворому на коронавірус, нададуть необхідну допомогу.

 Нагадаємо, що в Одеській області на COVID-19 хворіють уже 9993 особи (+306 за добу), померли 152 інфікованих (+3), одужали – 2254 (+63).

Тернопіль

Про катастрофічну ситуацію зі швидкими заявив і голова Тернопільської ОДА Володимир Труш, який сам захворів на коронавірус.

 "Швидкі з хворими годинами чекають біля лікарень, щоб госпіталізувати пацієнтів. З важкими пневмоніями злягають цілі родини. Дві лікарні Тернополя вже не приймають пацієнтів, і для хворих доводиться шукати місця в районах", – забив на сполох очільник області.

Труш закликав долучитися до боротьби з пандемією кожного свідомого громадянина шляхом дотримання карантинних обмежень і заходів безпеки.

Володимир Труш

 

До речі, Тернопільщина є одним із лідерів за швидкістю поширення COVID-19 в Україні. Станом на 15 вересня в області інфіковано вже 9624 особи (+390 за добу), померло 114 пацієнтів (+5), одужало при цьому 4250 хворих (+105).

Житомир

Вервицю швидких допомог на початку вересня помітили й під інфекційним відділенням Центральної міської лікарні №1 Житомира.

 Красномовне фото оприлюднила лікарка Інна Бондарчук-Поліщук і присоромила тих українців, які досі не вірять у серйозність пандемії.

"Ці світлини для тих, хто пише у Facebook, що коронавірус – це все фейк, що це тільки відмивання коштів. А ось тепер вам докази. 10-та година ранку, черга швидких допомог із хворими біля інфекційного відділення", – написала вона, уточнивши, що така картина спостерігається щодня.

Коронавірус Житомир

Черга швидких під лікарнею в Житомирі.

 

Зазначимо, що коронавірус діагностовано вже в 4470 (+80) мешканців Житомирської області. З них 86 (+3) – померли і 3268 (+32) – одужали.

Вінниччина

Показовими фото, які підтверджують наближення до колапсу медичної системи, поділився і мер міста Немирів Віктор Качур. Світлини було зроблено у Вінницькій центральній районній лікарні.

"Мене з дружиною госпіталізували до Вінницької центральної районної лікарні із запаленням легень. Оскільки лікарні переповнено, нас розмістили в педіатричному відділенні. З вікна можна побачити картину, як швидкі постійно привозять нових хворих", – писав Качур.

На Вінниччині лікарні не встигали розміщувати інфікованих COVID-19.

Віктор Качур

На таку саму проблему скаржилися і співробітники Вінницької міської клінічної лікарні №1 ще наприкінці серпня.

"Щодня дедалі більше хворих із COVID-19 або підозрою на COVID-19, тих, хто потребує госпіталізації. На фото – звичайний день, черга зі швидких, і це ще не всі. Бережіть здоров'я своє та близьких! Цінуйте працю медичних працівників і працівниць!" – закликали медики містян.

Скупчення швидких під медзакладом у Вінниці.

Вінниця лікарня

 

Станом на 15 вересня на Вінниччині виявлено 4887 (+43 за добу) випадків хвороби, підтверджено 96 смертей. При цьому одужало від інфекції 3268 (+32).

 

 
 

Ситуація з екологією на Джарилгачі вже стала критичною

Фото: Національний природний парк "Джарилгацький" Фото: Національний природний парк "Джарилгацький"
 

“Джарилгач може повторити долю Кирилівки, яка перетворилася на два ряди готелів без природи. У сезон відпочинку на острові можна побачити десятки тисяч відпочиваючих, які залишають за собою гори сміття та руйнують недоторкану природу. Гостей острова зустрічають кілограми туалетного паперу”, - описав ситуацію Василюк. 

Голова ГО "Українська природоохоронна група" додав, що Джарилгач, який є прихистком для багатьох тварин і птахів із Червоної книги, страждає від браконьєрів. За його словами, на острові через кожні 20 метрів стоять сітки для вилову креветки. Рибалки виловлюють морських коників і крабів, які занесені до Червоної книги.  Інспектори це не контролюють. 

Джарилгач - це острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Адміністративно належить до Скадовського району Херсонської області. Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить у Національний природний парк “Джарилгацький”. Загальна протяжність острова із заходу на схід становить близько 42 км. 

greenpost.ua

Підсумки моніторингу виборчої кампанії дають Комітету виборців підстави вважати, що цьогорічні місцеві вибори стануть найскладнішими і найпроблемнішими в історії України.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це сказав голова КВУ Олексій Кошель на брифінгу 4 вересня.

"Підсумки нашого моніторингу дають підстави давати характеристику останньому місяцю виборчої кампанії, і ми маємо підстави говорити про те, що в нас відбудуться найскладніші і найпроблемніші місцеві вибори в українській історії. Тобто такої кількості проблем, низької якості законодавства, використання чорних технологій ми не спостерігали раніше на місцевих виборах. Тобто, як правило, пікова фаза порушень виборчого законодавства - це період за кілька тижнів до виборів. Але зараз ми маємо повну негативну картину", - зазначив Кошель.

Голова КВУ додав, що серед підстав так вважати є те, що вибори відбудуться в умовах пандемії.

"Безперечно, проблема коронавірусу прямо позначиться на ході і на характеристиці виборчої кампанії. По-перше, ми очікуємо, що можуть бути використані технології, які вплинуть на явку окремих електральних груп, зокрема, виборців старшого віку", - звертає увагу Кошель.

Крім того, за його словами, є надзвичайно велика група ризику - пів мільйона осіб, які будуть працювати у виборчих комісіях. Голова Комітету виборців наголошує, що зараз потрібно вжити невідкладних заходів для того, щоб максимально захистити цю виборчу групу, а партіям потрібно відмовитися від практики подання кандидатур громадян старшої вікової групи до виборчих комісій.

Також у КВУ очікують, що в умовах пандемії різко зменшиться кількість спостерігачів на виборчих дільницях. Відповідно, зростають ризики порушень чинного законодавства або фальсифікацій.

Окрім того, Кошель зауважує, що країна підійшла до виборчого процесу з розбалансованим виборчим законодавством, яке містить низку ризиків.

"Після прийняття Виборчого кодексу вже вносили пакет змін один раз. Зараз у парламенті на розгляді є законопроєкт, який обов'язково потрібно доопрацювати і приймати щодо змін до Виборчого кодексу. Але вони не вичерпують всіх проблем. Законодавство містить низку неузгодженостей, пробілів, недопрацювань, суперечливих моментів. І ми прогнозуємо, що ми отримаємо надзвичайно складний і надзвичайно скандальний процес підрахунку голосів", - сказав Кошель.

Він додав, що проблеми можуть виникнути через недосконалу форму виборчого бюлетеня, недосконале законодавство. Через це на виборах буде великий відсоток членів комісій, які не будуть знати базових принципів нового виборчого законодавства.

Кошель припускає, що може бути не вечір підрахунку голосів, а "вечір, ніч і ранок підрахунку голосів".

Також у КВУ звертають увагу, що вибори можуть бути надзвичайно політизованими.

"Зараз, якщо узагальнити всі борди, листівки і ключові тези, які проголошують політики, ми бачимо, фактично, що вибори відбуваються під загальним гаслом: "За все хороше, проти всього поганого". І кампанії кандидатів швидше відрізняються рівнем іронії, рівнем жартів, кольорами і шрифтами, а загальна тенденція є однаковою", - зазначив Кошель.

Джерело - www.ukrinform.ua

Турция готова всеми возможными способами, в том числе и военным, защитить свои интересы в Средиземном, Эгейском и Черном морях.

Об этом, выступая на церемонии, посвященной годовщине битвы при Манцикерте в 1071 году, в которой войска Сельджуков победили армию Византийской империи, заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, выступление которого транслировалось на его странице в Twitter.

«Турция возьмет то, на что она имеет право, в Средиземном, Эгейском и Черном морях. Мы не пойдем ни на какие уступки в том, что нам причитается. Мы просим наших соседей остерегаться ошибок, которые приведут их к гибели»,- подчеркнул Эрдоган.

Эти слова он адресовал Греции и Кипру, с которыми Турция оспаривает права на разработку газовых месторождений в Средиземном море. В частности, в водах, которые эти страны они считают своими. 

«Мы приглашаем наших партнеров отойти от ошибочных шагов, которые их погубят. Турция - не та страна, терпение, возможности и решимость которой можно испытывать бесконечно», - добавил Эрдоган.

Он подчеркнул, что те, кто выступит против турецкого государства, заплатят высокую цену.

Напомним, накануне, 25 августа, глава МИД Германии Хайко Мааса посетил Афины и Анкару для урегулирования конфликта между странами, но его попытка оказалась безуспешной.

Сегодня, 26 августа, министерство обороны Греции объявило, что вместе с Кипром, Францией и Италией направит военные корабли и военно-воздушные силы в восточное Средиземноморье для совместных военных учений, которые пройдут на юго-востоке Кипра.

Помимо разведки газа в Средиземном море, Турция на прошлой неделе объявила об открытии крупнейшего газового месторождения в Черном море, которое она планирует начать эксплуатацию в 2023 году.