З 6 грудня 2021 року в Україні почнуть діяти нові правила карантину. Обмеження торкнуться українців, які не зробили щеплення від коронавірусу.

Про це під час брифінгу 3 грудня 2021 року повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Згідно з ними, українці зможуть відвідувати громадські заклади та установи у жовтій зоні карантину лише за умови, якщо вони зробили хоча б одне щеплення від коронавірусу та мають документ, який підтверджує це: жовтий сертифікат вакцинації чи довідку форми 063/о.

– Ця ж норма буде поширюватися й на співробітників громадських закладів – для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти коронавірусу, – зазначила Марія Карчевич.

Водночас з понеділка термін дії жовтих сертифікатів буде зменшений та становитиме 30 днів.

– Ми спостерігаємо тенденцію, коли люди, отримавши першу дозу вакцини, не звернулися вчасно за другою. Тож із 6 грудня усі громадяни, в яких від дня отримання першої дози сплине 30 днів, використовувати жовтий сертифікат не зможуть, – додала вона. Альтернативою цим документам будуть негативний ПЛР-тест на коронавірус, чинний 72 години, або довідка про одужання.

Щоб працювати та відвідувати громадські заклади у червоній зоні карантину треба мати сертифікат про проходження повного курсу вакцинації, негативний тест або довідку про одужання.

Джерело: ФАКТИ

Кабмін повернув норму, яка була встановлена раніше, але була знижена до 35-40% ухвалою від 1 вересня 2021 року.

Кабмін вніс зміни до порядку призначення та виплати стипендій. Повертається норма про кількість одержувачів стипендій, яка раніше була зменшена урядом. Постанова оприлюднена на Урядовому порталі.

Зазначається, що кожен семестр вчена рада ВНЗ визначає однаковий для всіх факультетів ліміт стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія. Цей показник встановлюється у відсотках (в діапазоні від 40 до 45) фактичної кількості студентів денної форми навчання, які навчаються за державними (регіональними) замовленнями.

Кабмін повернув норму, яка була встановлена ​​раніше, але була знижена до 35-40% ухвалою від 1 вересня 2021 р. №933.

Раніше повідомлялося, що стипендії стануть більшими, але отримають їх менше студентів.

Група народних депутатів запропонувала повернути скасоване у 2017 році державне регулювання цін на продукти харчування, які мають суттєву соціальну значущість, та встановити граничну націнку на них у межах 5-15% від відпускної ціни виробника.

Відповідна ініціатива міститься у законопроекті №6374 про внесення змін до закону "Про ціни та ціноутворення" щодо відновлення державного регулювання цін на соціально значущі продукти харчування, який був зареєстрований у Верховній Раді 2 грудня.

Ініціаторами документа є, зокрема, нардепи Олександр Гайду, Дмитро Соломчук, Микола Задорожній, Валерій Зуб та Володимир Крейденко (усі - "Слуга народу"), Геннадій Вацак (депутатська група "Довіра") та Сергій Мінько ("За майбутнє").

Відповідно до тексту документа, держрегулювання цін на "соціальні" продукти харчування здійснюється шляхом встановлення граничної торгової надбавки (націнки), яка може бути не менше ніж 5% і не більше ніж 15% від відпускної ціни у їхнього виробника.

Перелік продуктів харчування, які мають суттєву соціальну значущість, встановлює Кабінет Міністрів. При цьому, згідно із законопроектом, уряд буде зобов'язаний запровадити держрегулювання цін на крупу гречану, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого ґатунку, вермішель із борошна вищого ґатунку пшениці, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, батон із пшеничного борошна, яйця курячі категорії С1, тушку курячу, воду мінеральну негазовану, масло вершкове жирністю 72,5% та олію соняшникову.

Очікується, що реалізація норм цього законопроекту дасть змогу відновити державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування, що особливо важливо для незахищених верств населення.

У пояснювальній записці до документа нардепи нагадують, що 1 липня 2017 року було скасовано держурегулювання цін на продовольчі товари та послуги на ринках, завдяки чому, за їхніми даними, відбулося зростання цін на продукти харчування.

Парламентарі також посилаються на досвід країн ЄС, де, за їхніми даними, державному контролю підлягає переважна частина продукції аграрного сектору - 88-97%. Автори документа зазначають, що в Євросоюзі насамперед здійснюється нагляд за цінами на продукцію землеробства (пшениця, ячмінь, жито, кукурудза, ріпак, соняшник), а також на велику рогату худобу, молоко, цукор, оливкову олію.

Як повідомлялося, Кабмін з 1 липня 2017 року скасував державне регулювання цін на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі.

Уряд також скасував необхідність декларування виробниками зміни оптово-відпускних цін на 13 груп товарів, граничних рівнів рентабельності виробництва борошна та хліба соціальних сортів, дитячого харчування.

Крім того, Держпродспоживслужба втратила повноваження щодо контролю ціноутворення на ринку продовольства.

Із 1 жовтня 2016 року в Україні за ініціативою уряду реалізовувався пілотний проект щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі (нині - Міністерство економіки) у червні 2017 року заявило, що призупинення державного цінового регулювання суттєво не вплинуло на динаміку цін на споживчому ринку, тому пілотний проект є успішним.

Джерело: Interfax-Україна

Артбук «Ковчег «Україна»» відтепер є і в Миколаєві. Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука подарувала видання Центральній міській бібліотеці ім.М.Л.Кропивницького
Нет описания фото.Нет описания фото.
Минулого вівторка, коли акція #ЩедрийВівторок закінчилась, працівники Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, висловили сподівання, що читачі й друзі надалі братимуть участь в постійній акції «Подаруй бібліотеці книгу».
Несподіваний, приємний подарунок нашому колективу зробили колеги, переможці всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року» - співробітники Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука. До фонду нашої бібліотеки вони передали унікальне видання - книгу «Ковчег «Україна».
Артбук «Ковчег «Україна»» поведе наших читачів у захопливу мандрівку тисячоліттями української історії та культури. Книга насправді жива і промовляє до читача нашою українською історією.
Нет описания фото.Нет описания фото.
 
Унікальний видавничий проєкт містить під своєю обкладинкою усю культурну спадщину України – артефакти традиційної культури, шедеври професійного мистецтва, символи та архетипи, історичні постаті й видатних культурних діячів – все те, що може мати статус “бренд України”.
Це популярне артвидання перезавантажує культурні стереотипи про Україну, демонструє масштаб і велич усієї її культурної спадщини, відкриває широкому загалу відомі тільки вузькому колу спеціалістів унікальні культурні артефакти. Як стверджує авторка видання Ярина Винницька: "якби кожен українець знав про свою культуру хоча б те, що є викладено у цій книжці, ми б жили у цілковито інакшій країні – так що цю книгу треба просто вивчити напам'ять."
Возможно, это иллюстрация (цветок)Возможно, это иллюстрация (3 человека)
«Подарункове видання вийшло за підтримки Українського культурного фонду.
Ми щиро вдячні нашим колегам - співробітникам Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука за такий подарунок. Принагідно вітаємо їх з перемогою у всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року». Символічно, що артбук «Ковчег «Україна»» з`явився у нашій бібліотеці у рік 30 річчя Незалежності України. Ми запрошуємо наших читачів до бібліотеки для ознайомлення з книгою»,- говорить директор Центральної міської бібліотеки ім. М. Л.Кропивницького Інга Хоржевська.
Возможно, это изображение (цветок)Возможно, это изображение (книга)
Посилання на завантаження безкоштовної версії артбука: https://www.kovcheh.ua/book/kovcheg-ukrayina...
 
Павло Москальов
 

Українцям із 1 грудня перерахують пенсію. Максимальну надбавку 800 грн нададуть тім, хто вже отримує 18 540 грн виплати.

Про це пишуть Економічні новини з посиланням на Обозреватель.

Таке підвищення передбачалось бюджетом ПФУ на 2021 рік. Близько 890 тис. українців (від 75 до 80 років) отримають у середньому по 400 грн надбавки. Мінімальна пенсія збільшиться з 1854 до 1934 грн, а максимальна – з 18540 до 19340 грн. Надбавка за стаж понад норму – з 18,54 до 19,34 грн за кожен додатковий рік.

У грудні очікується масштабний перерахунок пенсій. Він торкнеться одразу п’яти категорій:

  • тих, хто одержує максимальну виплату;
  • тих, хто одержує мінімальну виплату;
  • тих, хто виконав вимоги щодо стажу та досяг 65-річчя;
  • тих, хто має доплату за стаж понад норму;
  • тих, хто досяг віку від 75 до 80 років.

А якщо українець досяг 65-річчя і виконав вимоги до стажу, зараз він не може отримувати не менше 2400 грн, а за новими правилами – не менше 2600 грн. Ця цифра не покриває навіть витрати на необхідні продукти і товари першої необхідності. Щомісяця Мінсоц рахує вартість “продуктового кошика”. Вона включає найменші витрати.

Ще у травні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд “працює над утвердженням справедливого прожиткового мінімуму”. Проте в результаті ні 2021-го, ні 2022-го (згідно з проектом держбюджету) розраховувати на суттєве зростання прожиткового мінімуму не доводиться.