Глава правительства анонсировал формирование нового территориального устройства по формуле "община – район – регион".

Премьер-министр Владимир Гройсман на Форуме местного самоуправления в Киеве заявил о том, что в Украине необходимо завершить формирование территориальных громад, а затем сформировать около 100 новых районов. По его словам, после этого уже передать полномочия и разграничить власть на местах, информирует его пресс-служба в Facebook.

"Реформа требует нового этапа", - сказал Гройсман, напомнив, что в ноябре была создана рабочая группа, которая нарабатывает формат необходимых решений. В числе которых, по словам главы правительства, закрепление финансовой устойчивости громад, закрепление принципов народовластия в части выборов и местных референдумов, закрепление координации органов власти на уровне "центр – регионы", а также формирование нового территориального устройства по формуле "община – район – регион".

"И здесь вопрос не в количестве районов, а в качестве. Лучше сформировать 100 состоятельных районов, чем иметь вдвое больше районов, которые пустые, без средств и возможностей решать проблемы людей", - заявил Гройсман.

Отметим, что сейчас в Украине сформировано 874 объединенных территориальных громады (ОТГ), в части из которых должны пройти первые выборы. В 18 районах ОТГ сформированы на 100%, но еще есть 99 районов, где вообще нет ни одной объединенной громады.

Ранее сотрудник ГУ "Институт экономики и прогнозирования НАНУ" Ярослав Жалило писал о том, что децентрализация из прорывного добровольного процесса неизбежно переходит к этапу рутинной директивной реализации, причем этот этап необходим, поскольку только завершенность административно-территориальной перестройки позволит в полной мере достичь качественных сдвигов.

Источник - zn.ua

З 1992 року щорічно 3 грудня відмічається Міжнародний день інвалідів (Internetional Day of Persons with Disabilities) . Цей день мабуть важко назвати святом, скоріше цей день надає можливість привернути увагу суспільства до "особливих" людей, які живуть поруч, але їх не завжди помічають, а тим більше замислюються, з якими проблемами стикається ця частка людей у повсякденному житті. І хоча у грудні 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права інвалідів, яка є правозахисним документом з орієнтацією на соціальний розвиток, у повсякденному житті ці права дуже часто ігноруються або порушуються.

Крім того, існує моральний аспект, коли до людей з інвалідністю суспільство ставиться зневажливо, а в деяких випадках навіть жорстоко.

 У Миколаєві 4 грудня до Міжнародного дня інвалідів відбувся комплекс заходів, організаторами виступили громадська організація "Діалог" та департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, а місцем проведення заходів стала Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького.

Справжнім відкриттям стала документальна вистава "Вернісаж почуттів", перед прем'єрний показ якої відбувся у кінолекційному залі бібліотеки. Акторами виступили батьки, що виховують дітей з інвалідністю, а сценарій був написаний на основі їхніх інтерв'ю, справжніх сповідей про повсякденне життя родин, про нелегкий вибір, про нестандартні життєві ситуації, проблеми і такі вистраждані перемоги.

 Кожне інтерв'ю, кожна репліка не залишає глядача байдужим, актори відкривають завісу, за якою долі звичайних матусь, родин, де росте і виховується "особлива" дитина. Це біль і вигорання, любов і перемоги, це повсякденна битва за повноцінне життя, за право вчитися, лікуватися, спілкуватися і таке інше. Саме тому, що на сцені люди, які з чим живуть, вистава сприймається дуже зворушливо і правдиво. Дивлячись на цих вродливих, усміхнених, хай і скрізь сльози, жінок, глядач співчуває і проживає з ними непросту долю. Це треба побачити, щоб зрозуміти цінність кожного прожитого дня і радість від маленьких досягнень.

Вистава готувалась з літа, це був дуже складний процес, адже сценарій торкався самого сокровенного, особистого.

 З слів автора проекту Яніни Ковальчук, ідея зробити виставу з батьками "особливих" дітей невипадкова. Саме на родину, а частіше всього на маму лягає неймовірне навантаження у випадках, коли дитина – інвалід. Вона сам на сам бідкається з усіма проблемами, тому так важлива підтримка, допомога і її участь у якихось суспільному житті.

Вистава поставлена інклюзивним театром "Переможці долі", в ній приймає участь сім осіб – це Ясміна-Вікторія Слободянюк, Дарина Кипяткова, Олена Корсунська,Андрій Трунов, Наталля Швец, Вікторія Орлова і Денис Барашкевич, режисер – постановник Лариса Калініна. Усі жінки – акторки виховують дітей з інвалідністю. Вони всі різні, але їх об'єднує бажання довести світові, що інваліди – це такі ж люди, як і усі інші, відмінність лише в тому, що їм набагато складніше живеться, що вони також повинні мати змогу відвідувати театри, музеї, кіно, зайти у магазин, кафе, аптеку і таке інше, а ще їм треба реалізувати свої здібності, мати можливість працювати, кому дозволяє стан здоров'я.

Мені пощастило поспілкуватися з однією з мам Ясміною – Вікторією Слободянюк. По-перше, що вразило, це її позитив у сприянні світу, її енергійність, а саме головне – це любов до своєї дитини, до сина Даніеля. Так, усі матусі люблять дітей, це цілком природно, але річ про таке прийняття непростої ситуації і створення затишного світу для своєї родини, як казав Дейл Карнегі: "Якщо Вам попався лимон, то зробіть з нього лимонад". Ця гарна, яскрава жінка так саме і робить, тому немає сумніву, що у них все буде добре. Справжнім відкриттям акторської майстерності стала Олена Корсунська, вона пронизливо і органічно почувається на сцені, вона не грає, а проживає свою роль, до речі, вона – не домогосподарка, а займається фермерством. Хоча всі актори грають дуже добре, вкладаючи душу, особисті переживання та емоції.

 Після завершення вистави відбувся "круглий стіл" на тему "Згуртованість та взаємодія, як ресурс", що відбувся у форматі відкритого майданчику. Його мета полягала в знайомстві з надбаннями, отримання досвіду на шляху самореалізації, саморозвитку особливих батьків, захисту прав дітей з особливими потребами, впровадження соціальних ініціатив. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій Миколаєва та Херсону.

 Усі зазначені заходи проводяться у рамках проекту "Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин". Здійснюється цій важливий проект за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Його мета передбачає реалізацію низки завдань,перш за все, навчання та просвітництво батьків дітей з інвалідністю та студентів ВНЗ за фахом – юристів, соціальних педагогів, психологів – питанням правозахисту та імплементації прав дітей з інвалідністю, а також ще ряд важливих завдань.

 Прем'єра вистави відбудеться 8 грудня о 14 годині у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького, запрошуються усі бажаючи.

 

Ніна Войтова

Президент Украины Петр Порошенко призвал украинцев "держать порох сухим". Таким сообщением он в воскресенье, 2 декабря, сопроводил опубликованное на своей странице в Facebook видео учений бойцов ВСУ, на которых присутствовал лично.

"Мы должны держать порох сухим и в любой момент быть готовыми дать отпор агрессору", – отметил Порошенко.

Президент также заявил, что враг "должен заплатить высокую цену" за безответственное решение вторгнуться на украинскую территорию. 

Порошенко: Мы должны держать порох сухим и быть готовыми дать отпор

Фото: news247.com.ua

В Николаеве в понедельник, 3 декабря, состоялся аукцион по продаже имущественного комплекса ПАО «Николаевский судостроительный завод «Океан».

В результате аукциона стоимость имущественного комплекса опустилась с более чем 1 млрд грн до 122,195 млн грн.

Как пишет в Facebook николаевец Федор Левченко, владельцем стало ООО "Торговый дом "АННОНА". Директор этой фирмы – Игорь Волошин, который был главой комитета кредиторов ПАО НСЗ «Океан».

 

Ще на початку осені 2018 року генпрокурор Юрій Луценко проговорився, що сценарій перенесення виборів через військовий стан готувався вже давно. Він жодним словом не прокоментував ситуацію, що склалася, та й взагалі зник з радарів в буремні дні.

Про це у своєму відеоблозі "Чесна політика" розповів депутат Сергій Лещенко.

За його словами, одна з причин несприйняття Луценком військового стану – те, що в такому разі владу отримає його заступник, військовий прокурор Анатолій Матіос, з яким у нього непрості відносини.

"Подейкують, що генпрокурора не було в Україні у ці дні, але й повертатися назад він теж не став. Також не було в парламенті дружини Луценка – постійного представника президента у Верховній Раді. В системі письмової реєстрації вона відсутня, хоча її картка голосувала "за",
– повідомив Лещенко.

Політик також зазначив, що Петро Порошенко, який не бачив підстав для надзвичайного рішення, коли сталися катастрофи у Іловайську та Дебальцевому, вирішив розіграти карту війни за чотири місяці до виборів, на яких він має високі шанси програти.

"Напряму причетним до цього сценарію був секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов. Та не так важливо, чи це Порошенко доручив йому придумати спосіб відстрочити всенародне голосування, чи Турчинов за власної ініціативи запропонував ідею. У будь-якому випадку, відповідальність за все буде нести чинний глава держави", – прокоментував нардеп.

Він додав, що Турчинов регулярно проштовхував характерні для північного сусіда України сценарії через свого довіреного депутата Сергія Пашинського, який очолює комітет безпеки та оборони: чи то обмежити свободу слова, чи то закрити соціальні мережі, чи то запровадити кримінальну відповідальність для журналістів.

 

Олександр Турчинов


Олександр Турчинов

 

Лещенко переконаний – розуміючи, що план провалився, президент оголосив, що військовий стан буде застосовано тільки в разі наземної російської військової агресії, в обмеженій кількості регіонів, та лише на один місяць. Схоже, без скасування виборів військовий стан вже мало кому потрібен: через два дні після голосування закон непідписаним "валявся" у парламенті.


24tv.ua