11 січня  2018 року відбулося чергове засідання експертної ради за проектом «Громадський бюджет Миколаєва» в стінах міської ради.

Я вперше потрапила до такого зібрання, що відбувалося у кімнаті 163. Але побувши деякий час разом з подругою – авторкою одного з проектів, покинула це зібрання, впевнившись, що які б ініціативи не висувались – думка громадян буде враховуватися в останню чергу.

Що кинулося в очі? По-перше, абсолютна некомпетентність так званої «експертної ради», де склалися свої групи впливу зацікавлені в протягуванні лобіюємих проектів з подальшою корупційною метою. Я вже чула, що деякі депутати Миколаївської міської ради навіть «депутатські» так гарно освоюють через підконтрольні фірмочки, що половина (!) коштів осідають в їхніх кишенях. І жодна прокуратура не переймається тим, щоб перевірити, чи законно використовуються депутатські  кошти? Так і тут.

По-друге, дійсно цікаві і малобюджетні проекти відкидаються за надуманими причинами, щоб протягнути великобюджетні, де ховається більше можливостей для корупційної складової.

Дивіться: миколаївцями подано на конкурс 117 проектів, з них – 64 – великих, 52- малих більш ніж на 50 млн.грн. Причому 90% з них поступили через райадміністрації в останні дні. А передбачених коштів – всього10 мільйонів. Як ви вважаєте, що краще: «купити раків за 3, але побільше, чи за 10, але поменше»?, тобто краще ж зробити більше малих проектів, ніж великих, щоб не вбивати ініціативу городян, щоб люди впевнились, що їх чують!

Велике враження на мене справив якийсь чолов’яга в піджаку з суворим виразом обличчя. На початку засідання він намагався грамотно переконати «експертну раду» в тому, що треба економити електроенергію в місцях загального користування, тобто, в під’їздах, забезпечивши безпеку передачі електроенергії від електрощитів до квартир громадян, бо в старих будівлях ці електрощитові вигоряють. Проект його був копійчаний, десь в районі 100 тис.грн., але якась депутатська особа  з «експертної ради» самовпевнено заявила, що цим хай займається департамент ЖКГ. І більшість відхилила цей проект, який можна було б втілювати не лише в одному п’ятиповерховому будинку, а в усьому місті.

Майже за такими ж ознаками відхилили і проект моєї подруги. То ж, товариство, про яку громадську ініціативу тут йдеться, коли замість голосування мешканців міста долю проектів вирішує незрозуміла «експертна рада» з корумпованих депутатів, байдужих «фахових спеціалістів», безглуздих грантоїдів і подекуди розумних людей, які сидять собі мовчки.

А ми, як громадськість, мовчати не будемо! Я запропонувала своїй подрузі та пропоную всім тим авторам відхилених проектів, за якими стоять сотні громадян:  по-перше – подавати до суду на Департамент економічного розвитку Миколаївської міської ради (керівник Тетяна Шуліченко), який порушує Положення про конкурс, який сам же й розробив (скріншоти Положення ми маємо, тому змінити там вже нічого не вдасться) з вимогою скасувати результати конкурсу у зв’язку з порушенням Положення про конкурс. По-друге – якщо вони своєю вузькою корумпованою групою таки встигнуть роздерибанити 10 мільйонів наших з вами коштів міського бюджету – вимагати від правоохоронних органів перевірити кожну витрачену копійку, щоб дати корупціонерам по руках. По-третє, Тетяні Казаковій треба активніше проводити політику по скороченню роздутого апарату міськвиконкому, де більшість не відповідає професійним вимогам, а деякі взагалі не знають, чим зайнятись в робочий час.

Як на мій погляд, то я б допустила на голосування мешканців міста всі проекти, оформлені належним чином. Бо якщо слоган конкурсу: «Це твоє місто», то і вирішувати долю проектів повинні самі громадяни.

Ганна Верещагіна