Уряд Словенії оголосив про завершення епідемії коронавірусу в країні, де протягом двох тижнів фіксували не більше семи нових хворих на добу.

Словенія перемогла коронавірус: Як їй це…

Всього у країні

з населенням у два мільйони зафіксували 1464 випадки хвороби, інфекція забрала 103 життя.  Про початок епідемії у країні оголосили 12 березня, на пік епідеміологічна крива вийшла 27 березня, коли коронавірус діагностували у 70 людей, а, наприклад, вчора, 14 травня, новий випадок був всього один. Це при тому, що Словенія межує з Італією, де коронавірус лютував зі страшною силою. 

"Словенія приборкала епідемію за два місяці... Сьогодні Словенія має найкращу епідеміологічну картину в Європі", – наголосив прем'єр країни Янез Янша.

статистика зхворюванності на коронавірус у Словенії

Фото: Worldometer

Дізнавалися, які заходи вживала країна для досягнення блискучого результату. 

Діяла Словенія не надто швидко, адже після першого випадку коронавірусу до рішення закрити навчальні заклади та підприємства, призупинити громадські перевезення минуло близько двох тижнів, пише Vox.com. Експерти стверджують: щодо обмежень країна фактично "вскочила в останній вагон", ще бодай кілька днів зволікання створили б передумови для значно гіршого сценарію.

З початку квітня всі, хто в'їжджає до країни, мав пробути два тижні на самоізоляції. При цьому спеціальних містечок для таких людей не облаштовували – визначені 14 днів люди перебували вдома або в готелях.  Гостям і мандрівникам, що поверталися додому, запропонували і альтернативну схему – побути відлюдниками лише тиждень, а потім пройти тест. Нерезиденти мали підтвердити, що у них є місце для перебування на карантині, інакше їх не пускали у країну. 

Приблизно з того ж моменту запровадили обов'язкову дезінфекцію житлових будинків – сходи, ліфти, вимикачі та інші місця та предмети загального користування мали оброблятися спеціальними засобами двічі на день. 

Країна витратила чимало зусиль на виявлення справжньої епідеміологічної ситуації. Так, приблизно з середини квітня у Словенії проводилося рандомізоване тестування – у дослідженні взяли участь близько 3 тис. людей різних вікових груп з усіх регіонів. Керував проектом очільник Інституту мікробіології та іммунології Університету Любляни Мирослав Петровець. Зрештою вдалося виявити низку нових випадків хвороби, але і підтвердити, що населення не надто сильно вражене інфекцією.  Також виявилося, що на даний момент 2-4% словенців мають імунітет до хвороби. 

Цікаво, що країна виділила 3 млрд євро – близько 6% ВВП – на підтримку громадян та бізнесів під час карантину.  При цьому не обійшлося без протестів – учасники звинувачували владу у корупції на коронавірусі. Мовляв, ті закупали ліки від інфекції за завищеною ціною. 

люди на вийшли на протест у Словеніі

Здебільшого учасники акцій були в масках і намагалися дотримуватися хоч якоїсь дистанції.

Попри такі акції, чимало експертів акцентують, що за посереднього рівня комунікації владних органів, населення загалом проявило самосвідомість у питанні захисту. Словенці змирилися з потребою розважатися і збагачувати внутрішній світ онлайн. Так,  порівняно з минулим роком, на сайт Національної галереї країни заходило на 77% більше поціновувачів мистецтва. 

Також у країні проводяться наукові дослідження щодо особливостей поширення COVID-19. Зокрема, вдалося визначити, що у країні заражаються кількома штамами вірусу. Зокрема, визначили такі підвиди, як у Бельгії, Нідерландах, Малайзії та Сінгапурі, пише The Slovenia Times

Зазначимо, що до зняття обмежень у країні намагаються підходити обережно – зокрема, опозиція наполягає на тому, щоб магазини залишалися закритими у неділі та святкові дні.  А от школи почнуть відкриватися вже з 18 травня. 

Джерело - depo.ua