Вход
"Циркове шоу": українці бурхливо відреагували на ухвалення закону про олігархів

Загалом громадяни по-різному відреагували на ухвалення цього закону про олігархів: хтось радісно, а дехто - скептично.

У четвер, 23 вересня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Новини.LIVЕ зібрало реакцію громадян на це у соціальних мережах.

 

Як відреагувала мережа на закон про олігархів

Народна депутатка від "Слуги народу" Галина Янченко заявила, що "не дивлячись на спроби зірвати голосування, сьогодні Україна зробила важливий крок у встановленні справедливості".

⚡️ Закон «про деолігархізацію» прийнятий. Хочу подякувати більшості депутатів і Президенту, як ініціатору цього процесу.

Не дивлячись на спроби зірвати голосування, сьогодні Україна зробила важливий крок у встановленні справедливості. Останні два десятиліття суспільство називало вплив олігархів однією з ключових проблем держави.

Тому дещо смішно бачити спроби пов’язаних з ними осіб переконати людей, що цей закон не потрібен. Ну і трохи пов'язаних з цим #ПарламентськіІнсайди - найбільше протидіяли винесенню цього законопроекту в зал і розгляду його за звичайною процедурою, але з адекватною кількістю правок, виступали Європейська Солідарність і ОПЗЖ. Кажуть, на злодії шапка горить...

Депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Фріз написала у себе в Facebook: "Сьогодні Зеленський де-факто вбив парламентаризм в моїй державі, ухвалюючи законопроект з гучною назвою і ганебним змістом".

Ірина Фріз щодо закону про олігархів

Її колега по фракції Микола Княжицький поділився своєю думкою щодо того, що відбулося у залі засідань парламенту.

Микола Княжицький:
Отже, що відбулося сьогодні в залі? Зеленському важливо було прийняти декларативний піарний закон "проти олігархів", який натомість посилює його диктаторські функції. Ясно, що представники олігархів цього закону не боялися, але шантажували Зеленського, що голоси не дадуть, якщо він не виконає їхніх умов. Умови полягали в тому, що наступний проєкт 5600 , який підвищував податки в тому числі для олігархічних бізнесів не буде прийнято. Зеленський пішов на змову з олігархами, 5600 зняли. У результаті фракції Коломойського, Веревського, більшість людей Ахметова і частина фракції Голос погодилися не лише підтримати Зеленського, а й обмежити права депутатів обговорити поправки, які робили закон Зеленського справді антиолігархічним. Гидко від брехні

Нардепка від "Батьківщини" Альона Шкрум заявила, що під час голосування за закон про олігархів були порушення.

 Альона Шкрум
➡️ Щойно проголосували Закон про олігархів - 279 голосів.

Голоси були; про це всі знали; ніхто не блокував трибуну; «Батьківщина» та я особисто навіть зняли ВСІ свої поправки (у мене було всього 10 відхилених правок).

➡️ НЕ БУЛО ЖОДНОГО ЗМІСТУ ламати через коліно Парламент та голосувати закон БЕЗ надання слова депутатам по жодній з поправок - окрім того, щоб зробити шоу типу «ви або за Зеленського, або за олігархів».

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва після ухвалення закону їй "від сьогоднішньої Ради запахло Володимиром Рибаком".

 
Marina Daniluk-Yarmolaeva

Не знаю як у кого, а в мене від сьогоднішньої Ради запахло Володимиром Рибаком.
Чи Литвином зразка харківських угод 2010 року.
А щодо голосувальників. Радує одне — більшість із них депутати-одноденки.
Але цих любителів цих конвертів від олігархів треба викашляти. І дай Боже, щоб не кров’ю.

Нардеп від "Голосу" Ярослав Юрчишин зазначив, зокрема: "Закон дуже контраверсійний, як і рішення блокування каналів Медведчука. Але на війні як на війні".

Журналістка Соня Кошкіна написала: "Сьогодні почалася нова епоха. Триндець, приїхали".
 
Колишній нардеп Ігор Мосійчук зіронізував з приводу ухваленого закону. "Чого вже там, олігархів перемогли, можна і по віскаріку під сигару", - написав він.
 
Юрій Бірюков заявив у Facebook, зокрема, таке: "Загалом, нічого видатного. Циркове шоу".
 

Загалом громадяни по-різному відреагували на ухвалення Радою закону про олігархів: хтось радісно, а дехто - скептично.

Реакція мережі на закон про олігархів

Реакція українців на закон про олігархів

Що відомо про боротьбу з олігархами

 • Перший заступник глави Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що антиолігархічна система в України буде запроваджуватися за трьома напрямами.
 • Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що до реєстру олігархів можуть потрапити й старі, тобто раніше відомі, й нові. Однак прізвища він не назвав.
 • Олексій Данілов також заявив, що в Україні з'явилася перша жінка-олігарх. Хто це – він не уточнив, зазначивши, що "вона не одна".

novyny.live

 • Олег Пилипенко, голова Шевченківської ОТГ: «Якщо кожна окрема громада в Україні буде успішною, то буде успішною вся країна!»

  Для довідки:

  Шевченківська ОТГ Миколаївської області включає в себе 21 населений пункт і нараховує 16,5 тисяч населення. Очолює громаду молодий і наполегливий голова – Олег Валерійович Пилипенко

  Олег Пилипенко, голова Шевченківської ОТГ

   

  Корр.: - Наприкінці липня в Одесі проходив триденний форум Асоціації міст України. Ви були у складі делегації

  Подробнее...
Javascript error before this line

Сейчас 20 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте